142
Bearbeitungen
Zeile 85: | Zeile 85: | ||
| Bergheimer Straße 81 | | Bergheimer Straße 81 | ||
|'''Richard Max Broosch''' | |'''Richard Max Broosch''' | ||
|- | |||
| | |||
| style="text-align:center"| <div style="font-size:90%;"><small>HIER WOHNTE</small><br />BETTI ENGELBERG<br /><small><!--JG. 1889<br />'POLENAKTION' 1938<br />BENTSCHEN/ZBASZYN<br />ERMORDET IN<br />LEMBERG</small></div>--> | |||
| Bluntschlistraße 4 | |||
| '''IBetti Engelberg''' | |||
|- | |- | ||
| | | |
Bearbeitungen